Przebudowa kamienicy w Warszawie przy ul. Jasnej 17 – podbicie fundamentów.

0

Budynek przy ulicy Jasnej 17 został wybudowany w latach 1864-66. Kamienica w ścisłej zabudowie miejskiej, otoczona budynkami sąsiednimi znajduje się około 10 minut spaceru od Pałacu Kultury i Nauki! Wielokrotnie przebudowywana, w momencie rozpoczęcia budowy miała od czterech do siedmiu kondygnacji nadziemnych oraz piwnice. Inwestor postanowił przeznaczyć obiekt na budynek mieszkalny z usługami, więc czekała go kolejna (i to spora) metamorfoza. A wiadomo, że najważniejsze to mieć solidny fundament!

Zapraszamy!

Projektowanie było dość dynamiczne z uwagi na różne „niespodzianki”, których nie sposób zweryfikować przed rozpoczęciem robót (jak na przykład geometria i poziom posadowienia fundamentów dla całej kamienicy, a ten potrafi być bardzo różny nawet w obrębie jednego pomieszczenia). Natomiast dla naszego Biura Projektowego zabytkowe kamienice to chleb powszedni!

A gdyby ktoś z Was zastanawiał się jak pozbywamy się urobku z piwnic, to – jeśli warunki na to pozwalają – wspomagamy się technologią 😉

A tutaj już odsłonięte i podkute kolumny:

Łącznie wykonaliśmy 371 kolumn! Ich długość wyniosła 1.400 metrów bieżących, a do ich wykonania zużyliśmy ponad 480 ton cementu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content