Muzeum Ceramiki w Bolesławcu – wzmocnienie podłoża gruntowego pod istniejącymi fundamentami

W związku z planowaną przebudową i remontem pałacu przy ul. Zgorzeleckiej w Bolesławcu dla potrzeb Muzeum Ceramiki wykonaliśmy wzmocnienie podłoża gruntowego z zastosowaniem kolumn iniekcyjnych „jet grouting” o średnicy Ø80÷100cm i długościach od 1,9m do 3,0m.

Zabytkowy Pałac przy ulicy Zgorzeleckiej w Bolesławcu należał niegdyś do hrabiego Edwarda Maximiliana Ferdinanda Erdmanna von Pückler i powstał w wyniku przebudowy przeprowadzonej w 1857 r. Przy pałacyku znajdował się angielski park ze zbiornikiem wodnym, mostem i neogotyckim pawilonem. Od 1920 r. właścicielem pałacu został magistrat Bolesławca i przebudowano go na potrzeby Domu dla Młodzieży (Jugendhaus/Jugendheim). Mieściła się tu również czytelnia i biblioteka (Staedtische Lesehalle i Volksbibliothek). Pałac latami niszczał. Ostatnią funkcją była edukacyjna – mieściła się tam szkoła. Obecnie prowadzane są roboty związane z przebudową obiektu na cele nowego Muzeum Ceramiki.

Zapraszamy na zwiedzanie!

Jak zwykle przedstawiamy Państwu początek każdej realizacji: projekt.

Czasami musimy trochę pohałasować, ale za to mało co jest nas w stanie zatrzymać! Tak wygląda przewiert z użyciem młotka:

Skip to content